Sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkfailus, lai sniegtu jums vislabāko iespējamo pieredzi mūsu vietnē. Lai iegūtu papildinformāciju par mūsu izmantotajām sīkdatnēm, skatiet mūsu sīkdatņu lapu šeit.

LV / EN / RU

Grozs

Summa:

0.00 €

16.03.2024

II. Siltumsūkņi - gaiss-gaiss tipa siltumsūkņi, to priekšrocības un trūkumi

II. Siltumsūkņi - gaiss-gaiss tipa siltumsūkņi, to priekšrocības un trūkumi

Gaiss-gaiss siltumsūkņi savā ziņā ir vienkāršākais no populārajiem siltumsūkņu variantiem. Darbības ziņā tie ir līdzīgi gan kondicionieriem, gan gaiss-ūdens siltumsūkņiem - kā gaiss-ūdens siltumsūknis tas no nepieciešamo gaisu iegūst no āra gaisa, bet atšķirībā no tā, līdzīgi kā gaisa kondicionieris, tas to izplata telpā ar atsevišķa iekštelpu bloka un gaisa plūsmas palīdzību. Attiecīgi, vasaras laikā to ir iespējams izmantot arī kā gaisa kondicionieri, nodrošinot dzesēšanas funkciju.

Gaiss-gaiss siltumsūkņi iedalās divās kategorijās, atkarībā no iekštelpu bloku skaita:

  • Split sistēma ir visizplatītākais gaiss-gaiss siltumsūkņu tips, un ilgu laiku - vienīgais to tips. Pie šādas sistēmas katram siltumsūkņa āra blokam ir iespējams klāt pieslēgt tikai vienu iekštelpu bloku;
  • Multi-split sistēma turpretim, kā nosaukums vēsta, ar viena ārējā bloka palīdzību spēj nodrošināt siltumu vairākiem iekštelpu blokiem. Tas ļauj ar viena bloka palīdzību efektīvi apsildīt vairākas telpas, kā arī pieslēgt dažādus iekštelpu bloka tipus (piem. parasto sienas bloku un kasešu tipa bloku).

Gaiss-gaiss siltumsūkņiem piemīt vairākas priekšrocības, kas padara tos par pilnvērtīgu apkures avotu:

  • Vienkāršā apkures sistēmas uzbūve: Kopumā gaiss-gaiss siltumsūkņa apkure sastāv no diviem galvenajiem elementiem (āra un iekštelpu blokiem), kā arī savienojuma elementiem. Pateicoties tam, iekārtu montāžu ir iespējams veikt gan bez lieliem ieguldījumiem, gan arī ātri (bieži vien pat dienas laikā vienkāršai split-sistēmai);
  • Efektīva apsilde līdz zemiem grādiem: Mūsdienās arī gaiss-gaiss siltumsūkņi spēj darboties pietiekami efektīvi, lai spētu apsildīt telpu arī pie zemām temperatūrām. Tas visbiežāk izpaužas uzticamā apsildē līdz -20°C, bet atsevišķiem modeļiem - arī līdz -25°C un pat -30°C;
  • Dzesēšana vasarā: Atšķirībā no gaiss-ūdens un zeme-ūdens siltumsūkņiem, ar kuriem dzesēšanu ir iespējams nodrošināt tikai atsevišķos gadījumos, gaiss-gaiss siltumsūknis vasaras laikā bez problēmām spēj pildīt gaisa kondicioniera pienākumus. Šī iemesla pēc privātmājām un dzīvokļiem cilvēki arvien biežāk gaisa kondicionieru vietā izvēlas gaiss-gaiss siltumsūkņus, papildus dzesēšanai iegūstot arī sildīšanas funkciju.

Galvenais trūkums gaiss-gaiss siltumsūknim ir tā nespēja veikt karstā ūdens sagatavošanu, to ir iespējams izmantot tikai apkurei vai dzesēšanai. Protams, ļoti zemās temperatūrās tiem būs daudz sarežģītāk veikt apsildi, bet šīs trūkums ir sastopams visiem gaisa avota siltumsūkņiem. Ir arī vērts ņemt vērā, ka Latvijas klimatā temperatūra ļoti reti noslīd zem -20°C un ja šis trūkums ir galvenais, kas jūs attur no gaiss-gaiss siltumsūkņa iegādes, ir vērts tomēr šos siltumsūkņus izskatīt.

Nākamajā rakstā mēs apskatīsim, iespējams, vispopulārāko no tirgū pieejamo siltumsūkņu veidiem - gaiss-ūdens tipa siltumsūkņus.

Atgriezties pie jaunumiem

Kļūsti par TavaSistēma biedru!

Abonē un esi pirmais, kurš uzzina par neticamām atlaidēm, jauniem produktiem un aktualitātēm apkures, ventilācijas un kondicionēšanas pasaulē!