Sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkfailus, lai sniegtu jums vislabāko iespējamo pieredzi mūsu vietnē. Lai iegūtu papildinformāciju par mūsu izmantotajām sīkdatnēm, skatiet mūsu sīkdatņu lapu šeit.

LV / EN / RU

Grozs

Summa:

0.00 €

Ģeotermālie siltumsūkņi

Ražotais

Cena

Zeme-ūdens jeb ģeotermālie siltumsūkņi izmanto zemē esošo siltuma enerģiju apkures nodrošināšanai. To ir iespējams panākt divos veidos - izklājot siltumtrasi horizontāli ar vienu vai vairākiem lokiem, vai arī sagatavojot dziļurbumu, ieklājot sildcaurules vertikāli. Abiem šiem cauruļvadu ievietošanas veidiem ir savas priekšrocības un trūkumi - horizontāla sistēmas montāža ir vienkāršāka un lētāka, bet aizņem daudz vairāk teritorijas, kuru vairs nedrīkstēs izmantot tādām darbībām, kā koku stādīšanai vai dārza ierīkošanai. Turpretīm vertikāla sildcauruļu sistēma aizņem daudz mazāk vietas, bet ir daudz sarežģītāka montāžā un ierīkošanā (nepieciešams sagatavot dziļurbumu un tajā ieklāt vairākas cauruļu ķēdēm). 

Neskatoties uz sarežģīto iekārtas montāžu, zeme-ūdens siltumsūkņi ir visefektīvākais no siltumsūkņu veidiem. Tie paterē vismazāk elektroenerģijas attiecībā pret saražoto siltumu, spēj efektīvi darboties arī pie zemām temperatūrām, nodrošināt augstu apkures turpgaitas temperatūru (padarot to piemērotu arī vecākām ēkām, kurām nepieciešams mainīt tikai pašu apkures iekārtu). Vērts arī pieminēt, ka, lai gan siltumtrases montāža ir laikietilpīga un sarežģīta, paša iekštelpu bloka uzstāde nav sarežģītāka par līdzīga gaiss-ūdens siltumsūkņa iekštelpu montāžu, un tas aizņem tikpat maz vietas - tos var arī iegādāties ar integrētu iekštelpu blokiem vai dažiem ražotājiem - ar atsevišķu boileri, kurš ir pieskaņots siltumsūkņa dizainam (un aizņem aptuveni tikpat vietas, cik aizņemtu divu durvju ledusskapis). 

Kļūsti par TavaSistēma biedru!

Abonē un esi pirmais, kurš uzzina par neticamām atlaidēm, jauniem produktiem un aktualitātēm apkures, ventilācijas un kondicionēšanas pasaulē!