Sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkfailus, lai sniegtu jums vislabāko iespējamo pieredzi mūsu vietnē. Lai iegūtu papildinformāciju par mūsu izmantotajām sīkdatnēm, skatiet mūsu sīkdatņu lapu šeit.

LV / EN / RU

Grozs

Summa:

0.00 €

22.07.2024

III. Centralizēta gaisa apmaiņa

III. Centralizēta gaisa apmaiņa

Centralizētie rekuperatori, atšķirībā no sienas rekuperatoriem, ir paredzēti visas ēkas vai dzīvokļa (vai arī noteiktas ēkas daļas) gaisa apmaiņai. Tas tiek panākts, izmantojot vienu galveno iekārtu, kura tālāk pievada un nosūc gaisu ar īpaši izbūvētu cauruļvadu sistēmu. Centralizētās ventiekārtas ir pieejamas ar dažādiem stiprinājuma variantiem un izbūvi, atkarībā no montāžas vietas (sienas montējamas, stāvošas ventiekārtas, zemgriestu iekārtas), kā arī ar rotējošu (darbojas efektīvāk pie zemām temperatūrām) vai plākšņu siltummaini (efektīvāks siltā klimatā). Tas izmanto atsevišķu gaisa ieņemšanas un gaisa nosūces cauruli, kuras var izvadīt caur sienu, izmantojot ventilācijas resti, vai jumtu.

Centralizētai gaisa apmaiņas sistēmai piemīt vairākas priekšrocības, salīdzinājumā ar sienas rekuperatoriem:

  • Ar centralizēta rekuperatora palīdzību iespējams nodrošināt precīzu nepieciešamā gaisa apmaiņas daudzumu, atkarībā no telpas platības un pieņemtā cilvēku skaita, kas pastāvīgi atradīsies telpā;
  • Centralizēts gaisa rekuperators nodrošina pastāvīgu un nepārtrauktu gaisa apmaiņu, kurā ieplūdes un nosūces gaiss nesajaucās (ja tiek veikta pareiza ieplūdes un nosūces izvadu izbūve), rezultātā nodrošinot kvalitatīvāku gaisa apmaiņu;
  • Pareizi izbūvēta centralizētā rekuperācijas sistēma spēs veikt efektīvāku, vienmērīgāku gaisa apmaiņu salīdzinājumā ar sienas rekuperatoriem - centralizētā cauruļvadu sistēma dod iespēju izvietot pieplūdes un nosūces difuzorus vietās, kur tie vislabāk spēs pārklāt telpu;
  • Iespējams izmantot vienu iekārtu ne tikai gaisa apmaiņai, bet arī vannasistabas ventilācijas un virtuves tvaika nosūcēja darbības nodrošanāšanai.

Galvenais trūkums šādai sistēmai ir nepieciešamie montāžas apjomi un izmaksas - cauruļvadu sistēmas izbūve, kā arī pašas iekārtas izmaksas ir augstākas kā sienas rekuperatoriem, cauruļvadu sistēmas izbūve ir relatīvi sarežģīta (it īpaši esošām ēkām), tai ir jāparedz īpaša vieta. Bet, kā jau minēts, šāda sistēma spēj nodrošināt efektīvāku gaisa apmaiņu un būs nepieciešama augstākās energoefektivitātes pakāpes sasniegšanai.

Rakstu sērijas noslēgumā mēs izvilksim secinājumus un īsi aprakstīsim, kurš no rekuperācijas veidiem varētu būtu piemērotākais jūsu mājoklim.  

Atgriezties pie jaunumiem

Kļūsti par TavaSistēma biedru!

Abonē un esi pirmais, kurš uzzina par neticamām atlaidēm, jauniem produktiem un aktualitātēm apkures, ventilācijas un kondicionēšanas pasaulē!