Sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkfailus, lai sniegtu jums vislabāko iespējamo pieredzi mūsu vietnē. Lai iegūtu papildinformāciju par mūsu izmantotajām sīkdatnēm, skatiet mūsu sīkdatņu lapu šeit.

LV / EN / RU

Grozs

Summa:

0.00 €

18.03.2024

III. Siltumsūkņi - gaiss-ūdens tipa siltumsūkņi, to priekšrocības un trūkumi

III. Siltumsūkņi - gaiss-ūdens tipa siltumsūkņi, to priekšrocības un trūkumi

Ja pašlaik būvējat jaunu māju vai apsverat iespēju iegādāties to, pastāv liela iespēja, ka mājā ir plānota vai jau ir ierīkota apkures sistēma ar gaiss-ūdens siltumsūkni. Un tam ir pamatots iemesls - mūsdienās siltumsūkņi gaiss-ūdens var efektīvi nodrošināt apkuri un karsto ūdeni lielākām privātmājām un pat komercēkām. 

Siltumsūkņi gaiss-ūdens atkarībā no to darbības principa tiek iedalīti divās kategorijās:

  • Monobloka tipa siltumsūkņiem visi nepieciešamie siltumsūkņa komponenti ir integrēti āra blokā, ar izvadiem uz apkures sistēmas elementiem, kas atrodas iekštelpās (karstā ūdens katls, akumulācijas tvertne, sadales kolektors). Tā ir galvenā šāda tipa siltumsūkņu priekšrocība - viss ir vienuviet, un, ja siltumsūknis nodrošina tikai apkuri, iekštelpu apsilde ir minimāla. Galvenais monobloka siltumsūkņa trūkums ir vairāk saistīts ar Ziemeļvalstu klimatu, nevis ar pašu siltumsūkni: tā kā atgriezeniskais un atgriezeniskais siltumnesējs tiek sagatavots ārā, pastāv risks, ka pie zemām temperatūrām tas var ietekmēt atgriezeniskā siltumnesēja temperatūru vai, sliktākajā gadījumā, pat aizsalt. Šo problēmu var atrisināt, pienācīgi izolējot cauruļvadus vai sagatavojot tiem speciālu siltuma kanālu.
  • Sadalītā tipa jeb split tipa siltumsūkņus tā sauc tāpēc, ka nepieciešamie elementi ir sadalīti atsevišķos ārējos un iekštelpu blokos, kas, līdzīgi kā gaisa-gaisa siltumsūkņi, ir savienoti ar dzesēšanas šķidruma caurulēm. Tas atrisina problēmu, ka siltumnesējs atrodas ārpus ēkas, taču ir nepieciešama vieta, kur to uzstādīt. Ņemot vērā, ka jaunākās paaudzes gaiss-ūdens siltumsūkņu iekšējie bloki nav skaļi, tos iespējams uzstādīt ne tikai saimniecības telpā, bet pat vannas istabā vai virtuvē, kas atspoguļojas daudzu iekšējo bloku modeļu dizainā (piemēram, Daikin iekšējie bloki ir pieejami gan baltā, gan sudraba krāsā, atkarībā no ledusskapja un citas virtuves tehnikas). Ja siltumsūkni paredzēts izmantot arī karstā ūdens ražošanai, iekštelpu bloku var iegādāties arī ar iebūvētu karstā ūdens boileri.

Siltumsūkņu gaiss-ūdens priekšrocības ir daudzas, kuras kopumā atsver to trūkumus:

  • Gaiss-ūdens siltumsūkņus var izmantot arī apkures sistēmas vietā vai kombinācijā ar citiem apkures avotiem, pateicoties to augstajai efektivitātei - kā jau minēts, lielākā daļa pieejamo siltumsūkņu modeļu nodrošina apmierinošu apkuri līdz pat -25 °C temperatūrai;
  • Gaiss-ūdens siltumsūkņi spēj saražot karsto ūdeni, atsevišķā karstā ūdens tvertnē, vai arī integrētā boilerī (atkarībā no iekštelpu bloka tipa);
  • Ērta un vienkārša vadība, kas ļauj viegli iestatīt un vadīt siltumsūkni uz vietas vai attālināti;
  • Ļoti vienkārša uzstādīšana, bez rakšanas darbiem;
  • Atkarībā no siltumsūkņa un izbūvētās apsaistes, ir iespējama dzesēšana vasarā.

Siltumsūkņu gaiss-ūdens trūkumi kopumā ir līdzīgi siltumsūkņiem gaiss-gaiss: pie ļoti zemām temperatūrām to efektivitāte samazinās, un, iespējams, būs jāizmanto iebūvēts elektriskais sildelements, kā arī jāņem vērā siltumsūkņa ar pārtraukumiem ierobežojumi atkausēšanas procesā. Tas var izraisīt iekārtas apledošanu, kā arī kondensāta novadīšanu (nav jāuztraucās, ja siltumsūknis "tek", bet tā vietā montāžas laikā jāparedz kondensāta novadīšana).

Iegādājoties gaiss-ūdens tipa siltumsūkni, iesakām ļoti rūpīgi izvērtēt savas vajadzības. Var būt vilinoši iegādāties siltumsūkni gaiss-ūdens ar jaudas rezervi vai cietās plūsmas temperatūras rezervi, taču, ciktāl tas attiecas uz siltumsūkņa darbību, tas atspoguļosies tikai nevajadzīgas elektroenerģijas patēriņa veidā. Ja siltumsūknis sildīs siltās grīdas, nav nepieciešams iegādāties augstas temperatūras siltumsūkni, pat ja tas tiek izmantots karstā ūdens ražošanai. Tā sagatavošanas process atšķiras no apkures, un pat parastie siltumsūkņi gaiss-ūdens spēs to uzsildīt līdz pietiekami augstai temperatūrai. 

Nākamajā rakstā aplūkosim zemes siltumsūkņus, kas, iespējams, ir sarežģītākie, bet arī efektīvākie no populārākajiem siltumsūkņu veidiem. 

Atgriezties pie jaunumiem

Kļūsti par TavaSistēma biedru!

Abonē un esi pirmais, kurš uzzina par neticamām atlaidēm, jauniem produktiem un aktualitātēm apkures, ventilācijas un kondicionēšanas pasaulē!