Sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkfailus, lai sniegtu jums vislabāko iespējamo pieredzi mūsu vietnē. Lai iegūtu papildinformāciju par mūsu izmantotajām sīkdatnēm, skatiet mūsu sīkdatņu lapu šeit.

LV / EN / RU

Grozs

Summa:

0.00 €

20.03.2024

IV. Siltumsūkņi - zeme-ūdens tipa siltumsūkņi, to priekšrocības un trūkumi

IV. Siltumsūkņi - zeme-ūdens tipa siltumsūkņi, to priekšrocības un trūkumi

Apkurei un karstā ūdens sagatavei nepieciešamo siltumu ir iespējams sagatavot dažādos veidos. Ja iepriekšējos rakstos tika apskatīti siltumsūkņi, kuri nepieciešamo siltumu ieguva no āra gaisa, tad šodien mēs dosimies zemāk un aplūkosim zeme-ūdens tipa siltumsūkņus, kuri nepieciešamo siltumu iegūst no zemes dzīlēm. Līdzīgi kā gaiss-ūdens siltumsūkņiem, šīs iekārtas apvieno lielāko daļu apkures sistēmai nepieciešamo elementu vienuviet.

Siltumu no zemes ir iespējams galvenokārt iegūt divos veidos. Vienkāršākais no tiem, ja to atļauj objekta kopējā platība, ir zemes kontūra uzstādīšana horizontāli, 1 - 1.5 metru dziļumā, atkarībā no zemes sastāva objektā. Neskatoties uz to, ka šāda tipa sistēmai nepieciešama relatīvi plaša platība, rakšanas darbi un cauruļu ielikšana tai ir vienkāršāka un ekonomiskāka. Ja zeme-ūdens siltumsūkni tiek plānos uzstādīt nelielā platībā (piemēram, komerciāla tipa ēkai vai daudzdzīvokļu mājai ar mazu zemes platību), tad zemes siltumu iespējams iegūt ar vienas vai vairāku zemes zondu palīdzību, kuras tiek ieraktas 60 - 85 metru dziļumā. Šādi nepieciešamo siltumu ir iespējams iegūt no daudz mazākas platības, bet ar sarežģītāku uzstādīšanu. Attiecībā uz pašām iekārtām, to montāža krasi neatšķiras no gaiss-ūdens tipa siltumsūkņa iekštelpu bloka uzstādīšanas, reaģenta cauruļu vietā pieslēdzot zemes kontūru.

Zeme-ūdens siltumsūkņiem piemīt vairākas priekšrocības:

  • Atšķirībā no citiem siltumsūkņu veidiem, zeme-ūdens siltumsūknis turpinās stabili darboties pie jebkuriem āra apstākļiem. Pie zemām temepratūrām tas turpinās darboties ar līdzīgu efektivitāti salīdzinājumā ar siltumsūkņiem, kas iegūst siltumu no āra gaisa. Attiecīgi lielākā daļa zeme-ūdens siltumsūkņu spēj nodrošināt lielāku turpgaitas temperatūru arī pie zemām temperatūrām;
  • Karstā ūdens sagatavošana: Zeme-ūdens siltumsūknis, līdzīgi kā gaiss-ūdens iekārta, spēj veikt arī karstā ūdens sagatavošanu. Tie ir pieejami gan ar integrētu karstā ūdens tvertni, gan ar iespēju pieslēgt atsevišķu karstā ūdens boileri;
  • Zeme-ūdens siltumsūkņus ir iespējams apvienot arī ar citiem apkures avotiem, ar multifunkcionālas tvertnes vai hibrīda apkures sistēmas palīdzību;
  • Zeme-ūdens siltumsūkņu vadība ir vienkārša un saprotama;
  • Iespējams veikt mājas dzesēšanu vasarā, atkarībā no ierīkotās apsaistes un kopējās apkures sistēmas. Zeme-ūdens siltumsūkņi dzesēšanu veic divos veidos - pasīvi, kad bez kompresora palīdzības tiek izmantots dabīgi pieejamais zemes vēsums, vai arī aktīvi, kad tiek darbināts siltumsūkņa kompresors reversās darbības režīmā.

Galvenais trūkums zeme-ūdens siltumsūkņiem slēpjas laikietilpīgajā montāžā, salīdzinājumā gan ar citiem apkures veidiem, gan, it īpaši, ar gaiss-ūdens un gaiss-gaiss tipa siltumsūkņiem. Rakšanas darbi ir laikietilpīgi un kopējās uzstādīšanas izmaksas ir lielākas par gaiss-ūdens un it īpaši gaiss-gaiss siltumsūkņu uzstādīšanu. 

Neskatoties uz škietami apjomīgo darbu, kas nepieciešams zeme-ūdens siltumsūkņu uzstādīšanai, kā arī lielākās pirmreizējās izmaksas, kā ilgtermiņa apkures risinājums, it īpaši radiatoru apkures sistēmām vai objektiem, kuriem tiek veikta apkures sistēmas nomaiņa, zeme-ūdens siltumsūkņi pastāv kā viens no labākajiem apkures risinājumiem. 

Atgriezties pie jaunumiem

Kļūsti par TavaSistēma biedru!

Abonē un esi pirmais, kurš uzzina par neticamām atlaidēm, jauniem produktiem un aktualitātēm apkures, ventilācijas un kondicionēšanas pasaulē!