12.11.2024
Kāpēc demineralizēta ūdens izmantošana apkures sistēmā ir svarīga?
Veicot apkures sistēmas uzstādīšanu, viena no svarīgākajām lietām, kam nepieciešams pievērst uzmanību ir tajā izmantotā siltumnesēja izvēle. Tas tiek izmantots, lai nogādātu siltumu no apkures katla līdz apsildāmajām telpām, un ir svarīgi nodrošināt, ka šī procesa nodrošināšanai tiek izmantots augstākās kvalitātes šķidrums.
Izvēloties siltumnesēju apkures sistēmai, ir divi pieejami varianti: īpaši paredzēts siltumnesējs uz propilēnglikola vai etilēnglikola bāzes, vai demineralizēts ūdens. Lai gan īpaši paredzētu siltumnesēju var izmantot slēgtā apkures sistēmā, tā izmaksas un īpašības šādu rīcību reti attaisno (šāda tipa siltumnesēju ir daudz lietderīgāk izmantot sistēmās, kur to spēja darboties zemās temperatūrās ir svarīga - saules kolektoru un zeme-ūdens siltumsūkņu sistēmās). Šī iemesla pēc populārākais, budžetam draudzīgākais un arī saprātīgākais veids, kā apkuri nodrošināt ir izmantojot demineralizētu ūdeni.
Demineralizētu ūdeni iespējams iegādāties jau sagatavotu vai arī tā sagatavošanu veikt pašam, izmantojot demineralizācijas iekārtu, kurā tiek pielietoti īpaši jonizācijas sveķi.
Demineralizēta ūdens izmantošana ir nepieciešama, lai panāktu sekojošos efektus apkures sistēmā:
- Katlakments novēršanu, kā rezultātā tiek saglabāta apkures sistēmas ilgtermiņa efektivitāta un pagarināts tās darba mūžs - kā apkures sistēmas mezglos, tā arī siltumpārvades sistēmās tiek novērsta cietu daļiņu un sāļu uzkrāšanās (piem. kālija, bora, kalcija, magnija, dzelzs un alumīnija);
- Attiecīgi, tiek pilnībā vai vismaz ilgtermiņā novērsta korozijas veidošanās (piem. punktveida vai skābju korozijas);
- Tiek veikta pH līmeņa stabilizācija, nodrošinot, ka izmantotais ūdens nav ne pārāk skābs, ne pārāk bāzisks.
Zemāk redzamajos attēlos iespējams ieraudzīt piemēru, kas var notikt ar apkures sistēmas elementiem, ja apkures sistēmā tiek izmantots ciets, minerāliem bagāts ūdens - elements ne tikai pārklājas ar katlakmeni un ar laiku korodē, bet metāla kvalitāte ir degradējusies līdz līmenim, ka biezā čuguna deglī ir radušies caurumi.
Atgriezties pie jaunumiem