Sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkfailus, lai sniegtu jums vislabāko iespējamo pieredzi mūsu vietnē. Lai iegūtu papildinformāciju par mūsu izmantotajām sīkdatnēm, skatiet mūsu sīkdatņu lapu šeit.

LV / EN / RU

Grozs

Summa:

0.00 €

22.03.2024

V. Siltumsūkņi - īss apkopojums

V. Siltumsūkņi - īss apkopojums

Kopš nedēļas sākuma mēs esam apskatījuši populārākos siltumsūkņu veidus, kā arī izpratuši to galvenās priekšrocības un trūkumus. Šī raksta mērķis ir veikt secinājumus un dot ieteikumus attiecībā uz to efektivitāti, izvēli un izmantošanu. 

Galvenais secinājums ko iespējams veikt, kas lielākoties jau tiek pieņemts par normu, bet citreiz joprojām var tikt dzirdēts, ir attiecībā uz siltumsūkņu efektivitāti. Jebkurš no trim populārākajiem siltumsūkņu veidiem var efektīvi darboties kā galvenais apkures avots, pat gaiss-gaiss siltumsūkņi. Vienīgais nosacījums - nepieciešams izvērtēt pašas iekārtas parametrus, ēkas energoefektivitāti, kā arī apkures sistēmu, pie kuras tā tiks pievienota. Kā jebkurai citai apkures sistēmai, ja tiek izvēlēta iekārta, kas nav pietiekami jaudīga vai spēj nodrošināt vēlamo temperatūru tikai pie ļoti nelielām temperatūrām, siltumsūknis nespēs apsildīt ēku pie lielākiem mīnusiem, vai arī būs spiests paļauties uz rezerves elektrisko sildelementu. 

No tā izriet, ka katrs siltumsūkņa tips būs piemērotāks atšķirīgākam mājokļā tipam. Piemēram, jaunai, neliela izmēra privātmājai ar labu nosiltinājumu izdevīgāk būtu ierīkot sistēmu ar gaiss-ūdens siltumsūkni, pat ja apkure tiek nodota ar radiatoru palīdzību. Bet, ja tiek veikta apkures sistēmas renovācija vai arī tā tiek izbūvēta plašai privātmājai, ja pieejamā platība un finances to atļauj, zeme-ūdens siltumsūkņa sistēma būs efektīvāka. Dzīvoklī, kuram nav nepieciešama papildus karstā ūdens sagatavošana un kur ir iegūtas nepieciešamās piekrišanas, iespējams to varētu pat nodrošināt ar gaiss-gaiss siltumsūkņa palīdzību. Atšķirībā no cietā kurināmā katliem, kuru jaudas diapazons bieži ir plašs, siltumsūkni vēlams izvēlēties balstoties no konkrētās sistēmai nepieciešamās sildīšanas jaudas, pat ja ar tā palīdzību tiek veikta karstā ūdens sagatavošana.

Raksta beigās vēlamies dot dažus ieteikumus. Tie, lai gan pašsaprotami, var palīdzēt tieši jums veikt izvēli par labu jaunai apkures sistēmai:

  • Pirms izlemt par labu jaunai siltumsūkņu apkures sistēmai, izvērtē, kas būtu pats labākais mājoklim. Iespējams, jaudīgāka siltumsūkņa vietā prātīgāk būtu paralēli ieguldīt ēkas nosiltinājumā vai pašā apkures apsaistē. Šie papildus īstermiņa ieguldījumi atmaksāsies mazākā iekārtas elektropatēriņā un noslodzē;
  • Izvēloties siltumsūkni, apzinieties tā parametrus! Lielākajā daļā gadījumu jūsu montāžas speciālists vai projektētājs izvēlēsies jūsu mājoklim izdevīgāko iekārtu, bet ja iegādi veicat pats, ir noderīgi atcerēties dažādus vienkāršus parametrus kā iekārtas jauda, izmēri, un it īpaši elektropieslēgums;
  • Kad esat sapratis, kāda tipa siltumsūkni vēlaties un vai tas der jūsu mājoklim, izskatiet variantus vairākās cenu kategorijās. Bieži izdevīgāk ir iegādāties augstākas klases iekārtu, kura atmaksāsies darbības laikā un spēs efektīvāk piegādāt siltumu pie zemiem grādiem (pat ja pie +7 vai -2 grādu temperatūras budžeta klases iekārtu temperatūra ir līdzīga premium-klases iekārtām);
  • Kas vairāk attiecas uz gaiss-ūdens tipa siltumsūkņiem - neuztraucaties, ka dažas dienas gadā pie ļoti zemas temperatūras papildus pieslēgsies klāt elektriskais sildelements. Pareizi izvēlētam siltumsūknim tas notiks tikai dažas dienas gadā, kas uz kopējā iekārtas izmantošanas fona nebūs jūtams.

Mēs ceram ka ar šo rakstu, kā arī rakstu sēriju kopumā mēs spējām jums palīdzēt.

 

Atgriezties pie jaunumiem

Kļūsti par TavaSistēma biedru!

Abonē un esi pirmais, kurš uzzina par neticamām atlaidēm, jauniem produktiem un aktualitātēm apkures, ventilācijas un kondicionēšanas pasaulē!